Infrasauna

Infrasauna byla vynalezena teprve před několika desítkami let, zatímco finské sauny nebo vlhké ruské sauny mají svou historii již pár století a turecké lázně tu existovaly dokonce už před několika tisíciletími. Infrasauna je speciální typ sauny, využívající k ohřevu organismu infračervené záření.

Samotný princip fungování infrasauny lze vysvětlit na fungování slunce. Podstatnou část slunečního záření tvoří infračervené (tepelné) záření, což je elektromagnetické záření o vlnové délce delší než viditelné světlo, ale kratší než mikrovlnné záření.


Infračervená část slunečního záření zahřeje lidské tělo, aniž by se rozehřál okolní vzduch. Na tomto principu fungují  infračervené tepelné kabiny. Ohřát se v této infrakabině je tedy vlastně stejné, jako když za jarního dne vysvitnou sluneční paprsky, my se necháme hřát jejich doteky a zdá se nám, že je mnohem tepleji, než by odpovídalo teplotě vzduchu. Jakmile se však sluníčko schová za mraky, připadá nám, že se najednou prudce ochladilo. Teplota vzduchu je ale ve skutečnosti stále stejná, pouze na nás přestaly dopadat sluneční paprsky, a tedy i zahřívající infračervená energie. Infrasauna Vám poskytne zdroj tohoto příjemného přírodního tepla. Pobyt v infrasauně je od klasického saunování odlišný tím, že zatímco klasická sauna vyhřívá celou místnost, infrasauna nezahřívá vzduch, ale velmi efektivně prohřívá Vaše tělo. Teplo proniká do hloubky tkáně (cca 4 cm pod pokožku), a tak prohřívá svaly i případné tuky rychleji než při běžném saunování.

 

Snížení tlaku a únavy
Infrasauna představuje hlubokou relaxaci pro tělo i duši, uvolňuje svalstvo, ulevuje ztuhlosti kloubů, končetin a páteře. To je dobré např. před masáží. Solární spektrum přímého osvětlení je účinné při léčbě depresí nebo špatné nálady. Což podporuje světelná terapie v naši infrasauně.  Infrasauna může vyrovnat rovnováhu lidského těla a zlepšit náladu.


Hubnutí
Infrasauna prokazatelně pomáhá zhubnout a spálit kalorie. Jedno 30 minutové sezení v infrasauně může spálit 400 - 600 kalorií. Pocení upravuje teplotu těla. Pocením se zvyšuje srdeční frekvence, srdeční výdej a metabolismus. Tento proces vyžaduje velké množství energie a snižuje nadbytečnou vlhkost, sůl a podkožní tuk. Infračervený paprsek může proniknout do organizmu a tím napomáhá rozkládání toxinů a tuků. Spalování kalorií je tedy v infrasauně velice efektivní a na Vás zůstane jen příjemné relaxování. Nebudete muset trávit dlouhý čas při zbytečně vysokých teplotách.Pobyt v infrasauně zlepšuje rozložení vody v těle, zmenšuje otoky způsobené nadváhou.

Čištění pleti
V infrasauně se pleť přirozeně čistí a automaticky se nahrazují odumřelé buňky za nové. V infrasauně dochází k prokrvení pokožky, kůže se udržuje ve stále svěžím stavu. Infrasauna rovněž uvolňuje obličejové napětí a zlepšuje pružnost pokožky. Pocením se bakterie dostávají z podkožní vrstvy a potních kanálků. Infrasauna působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže. Zmírňuje kožní problémy, ekzémy, celulitidu

Detoxikace
Detoxikace je proces odstranění toxických látek z těla. Pocení je  přírozený způsob, jak se zbavit škodlivých toxinů přes kůži a tím očistit tělo. Infračervené vlny pronikají hluboko pod kůži a pomáhají tělu se zbavit toxinů, které jsou hluboko pod kůží. Infrasauna regeneruje organismus, snižuje stres a únavu


Posílení imunity
Infrasauna prohřívá svaly hluboku pod kůži, až 3 cm. Tím dochází ke zlepšení tělesné teploty, zvýší se činnost imunitního systému. Infračervené teplo posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost těla. Odborné studie poukazují, že počet případů nachlazení a chřipky se dramaticky snížil, pokud byly v počátečních fázích ošetřeny infračervenou terapií.

Úleva od bolesti a artritidy
Infračervené vlny pronikají hluboko do svalů, poskytují dlouhotrvající úlevu od bolesti. Infra teplo ulevuje od bolesti. Rozšíří se cévy, zvyší se krevní oběh, ke zraněné části těla se dostane více kyslíku, sníží se bolest a urychlí se hojení. Navíc u klientů s revmatoidní artritidou dochází k výrazné úlevě od bolesti, ztuhlosti. Při použití infračervené sauny se sníží pocit únavy. Infrasauna má prokazatelně dlouhodobě příznivé účinky.


Snížení krevního tlaku
Zahřáním v infrasauně se cévy rozšíří, proto se zvýší průtok krve cévami, krevní oběh v končetinách. Sníží se krevní tlak.

Kardiovaskulární cvičení
Pobytem v infrasauně se rozšíří cévy, zvýší se proudění krve do kůže a cév, srdeční tep se zrychlí a podpoří se krevní oběh, diastolický krevní tlak klesne. Pravidelné používání  infrasauny pomáhá udržovat krevní cévy v lepším stavu, podporuje krevní oběh a kardiovaskulární systém

Stejný efekt jako při tělesném cvičení
Dvacet až třicet minut infračervené fyzioterapie nahradí cca 10 km běhu. Infrasauna je ideální pro ty, kdo nemá čas na pravidelné cvičení nebo má nějaké fyzické omezení.

 

Tipy k užívání infrasauny

Před saunováním si dejte horkou nebo teplou sprchu, budete se více potit a cítit se spokojeně.
• Vodu pijte před, během a po saunování, aby jste doplnili tekutiny. 
• Používejte regulaci teploty v sauně otevřením dveří, aby jste se cítili spokojeně. 

• Používejte 2-3 ručníky, na jednom ručníku seďte, druhý si položte na podlahu, aby absorboval pot a třetím se otírejte.
• Časté saunování může být prospěšné v posilování Vašeho imunitního systému, při prvních příznacích nachlazení, při ztuhlých svalech.
• Masírujte postižená místa, protože se v sauně rychleji hojí.
• Kotníky a chodidla se prohřívají od nožního zářiče, dosáhnete tak hloubkového, specifického ohřívacího efektu.
• Dalším přínosem je relaxace, přispívající k efektnímu spánku. Uvolněný stav po saunování Vám pomůže snadněji usnout a lépe spát.
Po saunování se nedoporučuje ochlazení ve studené vodě, ale je vhodné nechat tělo vychladnout, poté se před oblečením můžete osprchovat.

 

Shrnutí

Infrasauna pracuje při teplotě od 30 do 60 °Ccož umožňuje saunování i lidem, kteří trpí potížemi se srdcem nebo těžce snáší vysokou teplotu klasické sauny. Infrasauna je ideální pro astmatiky, lidí kteří nesnáší horký vzduch a přesto touží po přínosu saunování. Světelná terapie pak příznivě působí na psychiku. Pravidelným používáním infrasauny získáte příjemný pocit a celkové zlepšení zdravotního stavu.

 

 

CENÍK INFRASAUNY

Doba pobytu je 30 minut, cena zahrnuje použití sprchy. Ručníky je možno použít vlastní, za zapůjčení účtujeme 10,- Kč za 1 ks. 

Infrasauna je max. pro dvě dospělé osoby, děti do 15-ti let ji mohou využít pouze v doprovodu dospělé osoby.

Pobyt v infrasauně zvyšuje účinek masáže. Tuto kombinaci Vám nabízíme za příplatek 50 Kč k dané ceně klasické masáže.

V infrasauně je možno přehrát vlastní muziku  na MP3.

 

 

1 osoba                                       80,-- Kč

2 osoby                                     140,-- Kč

1 osoba + dítě                           110,-- Kč

Poukázka na 10 vstupů         1 000,-- Kč